وخدایی که در این نزدیکی است وخدایی که در این نزدیکی است ادامه مطلب ساعت توسط نظرات () تگ ها: عناوین مطالب وبلاگ وخدایی که در این نزدیکی است » :: من: پروفایل صفحه نخست پست الکترونيک آرشيو مطالب () .:. By persianblog.ir RSS FEED سخنان امام علی (ع) - وخدایی که در این نزدیکی است

سخنان امام علی (ع)

هیچ آرزویی برآورده نمی شود مگر به سه چیز:

کوچک شمردن آن تا انجام پذیرد،پنهان داشتن آن تا آن هنگام که آشکار شود و شتاب در بهره برداری از آن تا گوارا گردد.

              ..........................

چه بسا گنهکاری که خداوند او را می نوازد و بسا فریب خورده ای که پرده بر گناهش می اندازد.و بسا گمراهی که با خیر خواهی و اندرز نیکوی دیگران به راه آید.آری خداوند هر که را خواهد بیازماید،به او مهلت و مجالی عطا فرماید.

              .........................

روزی در پی جنازه ای می رفت،شنید که مردی می خندد،فرمود:

انگار مرگ در دنیا برای غیر ما نوشته شده،و گویا حق درباره ی غیر ما واجب گشته،و انگار مرده هایی که می بینیم مانند مسافرانی هستند که به زودی سوی ما بر می گردند،و انگار پس از آنکه به خاکشان می سپاریم،و میراثشان را می خوریم،خودمان همیشه زندگی می کنیم و جاودان می مانیم.و آنگاه پند اندرزگویان را فراموش می کنیم و از یاد می بریم و خود را به تیرهای بلا می سپاریم.

             ......................

خدا را فرشته ای است که همه روزه ندا می دهد:برای مرگ بزایید.و برای نابودی فراهم کنید.و برای ویرانی بسازید.

           .........................

چه بسا روزه داری که از روزه گرفتن جز گرسنگی و تشنگی بهره ای نبرد،و نماز گزاری که از برپایی نماز و شب زنده داری،جز بیداری ورنج سودی به دست نیاورد.خوشا خواب خردمندان و افطار کردن آنان. 

  
نویسنده : مونا ; ساعت ۱۱:٠٥ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٦/۳۱
تگ ها :