وخدایی که در این نزدیکی است وخدایی که در این نزدیکی است ادامه مطلب ساعت توسط نظرات () تگ ها: عناوین مطالب وبلاگ وخدایی که در این نزدیکی است » :: من: پروفایل صفحه نخست پست الکترونيک آرشيو مطالب () .:. By persianblog.ir RSS FEED چرا خوشحال نیستید؟ - وخدایی که در این نزدیکی است

چرا خوشحال نیستید؟

هر چقدر که بیشتر به دنبال خوشحالی باشید به نظر می رسد که مثل آب از لای انگشتانتان می ریزد.از خودتان بپرسید که آیا خوشحال هستید ناگهان احساس خواهید کرد که هیچ شادی ای در زندگی ندارید.چگونه این موضوع می تواند درست باشد؟آیا به این دلیل است که شما در مکان های اشتباهی به دنبال خوشحالی می گردید؟آیا فکرمی کنید با به دست آوردن آنچه می خواهید،خوشحال می شوید؟برخی می گویند شادی مانند عاشق شدن است،شما نمی توانید آن را به وجود بیاورید،باید برایتان اتفاق بیفتد.اگراین گونه است پس چگونه می توان خوشحال تر بود؟

مانع اول:پیچیدگی

راه حل:سادگی

اگر شما ساده زندگی کنید وقت آزاد بیشتری در روز خواهید داشت،علاوه بر این ساده زندگی کردن تاثیر زیادی بر طرز فکر و نگرش شما نسبت به زندگی دارد.

مانع دوم:در زندگی گام های بلند و سریع برداشتن

راه حل:کمی به خود وقت استراحت بدهید.

استرس و تنش زیاد که با برداشتن گام های بلند و سریع در زندگی به وجود می آید،تاثیر جبران ناپذیری بر روح و روان شما می گذارد،تنها چند لحظه در روز سکوت و عبادت،باتری روحتان را شارژ و شما را خوشحال تر می کند.بدون این لحظات خلوت،کنترل زندگی از دستان شما خارج می شود.

مانع سوم:منفی بودن

راه حل:بگذارید زندگی آرام پیش برود.

دیوارهای سنگی زندان در مقایسه با زندان درونی که معمولا مردم برای خود می سازند،هیچ است.زندان وابستگی،زندان افسردگی و زندان غرور از جمله زندان های درونی انسان هستند.

شاید بعضی افراد فکر کنند این جملات اغراق آمیز است اما افکار منفی خاصیت جذب کنندگی دارند.چگونگی نگرش شما به مردم و دنیای اطرافتان ارتباط قوی با افکارتان دارد.شما از طریق حس ها و افکارتان با دنیای خارج ارتباط دارید.اگر احساس افسردگی کنید و با خود بگویید:((خب،البته که دنیایی که ما در آن زندگی می کنیم دنیای افسرده کننده و ملال آوری است)) به افکار منفی خود پر و بال داده اید.سعی کنید افکار منفی ذهن خود را بشناسید و آنها را کنار بزنید و با توجه و تمرکز زیاد افکار مثبت را به ذهن خود راه دهید.یکی دیگر از راه های مقابله با افکار منفی و افزایش شادی در وجودتان این است که قدر شناسی را تمرین کنید و سعی کنید همیشه نیمه پر لیوان را ببینید.

                                           ((منبع:جام جم آنلاین))

  
نویسنده : مونا ; ساعت ۱۱:٤٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۱/۳۱
تگ ها :